O Mistrzostwach

MISTRZOSTWA WARSZAWY GPW SENIORÓW I AMATORÓW to inicjatywa powstała w 2015 roku w ramach popularnego w Warszawie tenisowego cyklu Grand Prix Warszawy (GPW). Naszą ambicją było, aby turniej na stałe wpisał się w kalendarz imprez tenisowych stolicy i stał się dla graczy GPW tym, czym turnieje wielkoszlemowe są dla zawodników cyklu ATP!

Spotkania w grach pojedynczych rozgrywane będą w następujących kategoriach:

PANIE: OPEN, +40, +50
PANOWIE: OPEN, +35, +40, +45, +50, +55, +60, +65, +70, +75, +80

Mistrzostwa deblowe i mikstowe rozgrywane będą w kategoriach:

PANIE: OPEN, +40
PANOWIE: OPEN, +40, +50, +60, +70
MIKST: OPEN, +40

Wyniki MW zaliczane są do kategorii seniorskich Grand Prix Warszawy.

Ponadto, jako zachętę dla uczestników, wprowadzamy dodatkową składową punktacji rankingu głównego GPW (GPW OPEN), osobno i bonusowo traktując zdobycze punktowe w imprezach rangi mistrzowskiej. Mechanizm będzie działał w ten sposób, że braku punktów z rozgrywek mistrzowskich nie da się nadrobić zdobyczami w turniejach niższej rangi (czyli 15 najlepszych wyników każdego z zawodników w ciągu ostatniego roku w turniejach niższych rang plus punkty zdobyte w Lidze Klubowej plus punkty zdobyte w turniejach rangi mistrzowskiej i Memoriale Witka Karpińskiego na Spójni).

Niezależnie od tego sam udział w mistrzostwach będzie również gratyfikowany punktami – uczestnik turnieju otrzyma tyle punktów ile wynika z gry w danej fazie zawodów, nawet jeśli przegra swój pierwszy mecz (w przeciwieństwie do innych turniejów GPW, w których porażka w pierwszym meczu to zawsze tylko jeden punkt do rankingu, niezależnie od rundy).

Zapraszamy do udziału!